Rainer Härm ehk Jazz

Rainer „Jazz“ Härm (21. september 1974 – 4. veebruar 2013) oli suurepärane inimene - kahe poja isa, armastav elukaaslane, ustav sõber ning otse loomulikult suurepärane kokk! See positiivsus, mis temast kiirgas, kandus kõigile teistele edasi. Ta tegi alati, mis lubas, ja tegi seda positiivsel toonil.

Hoolimata sellest, et tema lapsepõlveunistus oli saada klouniks sai temast saatuse tahtel hoopis armastud telekokk.

Jazz astus telekokana esmakordselt üles 1996. aastal, ETV saates „Köögitoimkond“ (hiljem "Köögikunst"), võludes oma rõõmsa meele ja sarmiga. "Köögikunst" oli Jazzi saade kuni 2002. aastani. 1998. aastal astus Jazz telekokana üles ka ETV saates "Tere hommikust!". Hiljem kogus Jazz tuntust Kanal 2 eetris, kus ta aastatel 2004-2005 telesaadet "Jazzi kokakool" juhtis.

Tööd köögis alustas Jazz eesti esimeses eraomandusse kuuluvas restoranis „Eeslitall“. Sellele järgnesid restoran „Tänav“ ja „Olde Hansa“. Seejärel oma catering firma Foodsymphony OÜ ja viimaseks töökohaks jäi Tallinna vanalinnas asuv restoran „Le Chateau“ kus ta oli nii peakokk kui ka peremees.

Jazz armastas muusikat. Ta kuulus lausa kahte bändi. Nagu ta ise ütles siis alustas trummimänguga Sundownersis ja lõpetas  trummari mängimisega ansamblis Who Cares.Hobi korras aga mängis kuni lõpuni.

Alates 2001 aastast kuulus Jazz barbecue teami nimega BBQ Symphony.

 

Lõbusaid linke:

Pilte

Vaata Jazzi esimesi telesaateid

Jazz laulab "Twist and Shout" saates Klaver põõsas aastal 2000 (tema lugu alates 3.10)

Õpipoisina peakoka juures

Jazz Symphony - Hea toidu ja seltskonna sümbioos!

Meisterkokad õpetavad - hea liha küpseb kaua!

Telekokk käis Viljandimaal jahitoite maitsemas

Ausalt maitsev

Jazz "Lihakokkades"